klimatyzacja
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
klimatyzacja

klimatyzacja wentylacja


You are not connected. Please login or register

klimatyzator kasetonowy

2 posters

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1klimatyzator kasetonowy Empty klimatyzator kasetonowy Pon Mar 26, 2012 9:18 pm

jacko



Klimatyzator kasetonowy typu Split - seria Intercooler CA
Dane techniczne: Funkcja chłodzenie i grzanie; klasa energetyczna A; cicha praca 38/43/44/45 dB (A), Ekologiczny czynnik chłodniczy R410A, COP 3,37-2,94; efektywność energetyczna EER 2,95-2,76; bardzo duży przepływ powietrza – 810/700/1100/1600/1900; innowacyjny system uchwytów montażowych; szeroki nawiew powietrza – rozprowadzenie zapobiegające powstawaniu tzw. „martwych stref”; pilot zdalnego sterowania z funkcjami inteligentnego zarządzania; jednostki zewnętrzne serii U1 z pełnym zakresem doboru mocy od 5 do 17 kW.

Atesty, aprobaty, certyfikaty: CE, TÜV Rheinland


Zastosowanie produktu:
Technologicznie zaawansowane i solidne systemy klimatyzacyjne złożone z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Szeroki nawiew powietrza sprawia, że znakomicie nadają się do schładzania i ogrzewania biur, sklepów i innych obiektów publicznych. Szybki montaż, łatwa obsługa i cicha praca to dodatkowe zalety urządzenia.

Opis produktu:
Klimatyzatory kasetonowe typu Split zapewniają wysoką wydajność chłodniczą i grzewczą. Cicha praca, niski poziom szumów to dla użytkownika jedna z najważniejszych cech dobrego klimatyzatora. Urządzenia Blaupunkt gwarantują te cechy. Niski poziom szumów udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu bardzo wydajnego silnika wentylatora, skonstruowanego z materiałów o najwyższej jakości. Szeroki nawiew powietrza oraz sposób jego rozprowadzania zapobiegający powstawaniu tzw. „martwych stref” to niewątpliwa zaleta tych klimatyzatorów. Funkcjonalny, szybki i prosty montaż jest możliwy dzięki zastosowaniu w tych klimatyzatorach innowacyjnego systemu uchwytów montażowych. Gwarantują oszczędność energii elektrycznej dzięki zastosowaniu najlepszych komponentów oraz markowych sprężarek o wysokiej wytrzymałości. Zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R410A. Posiadają inteligentny programator, timer. Łatwa obsługa, łatwo dostępne i ergonomiczne przyciski pilota, oraz czytelny wyświetlacz LCD przekładają się na komfort użytkowania. Ekskluzywny, szlachetny wygląd oraz kompaktowa konstrukcja czynią tą serię klimatyzatorów wyjątkową.

http://klimatyzacja24.blog.org.pl/

2klimatyzator kasetonowy Empty Re: klimatyzator kasetonowy Sob Wrz 08, 2012 1:08 pm

Admin

Admin
Admin

Po przeanalizowaniu mogę napisać: zgadzam się że przegrzanie jest "be", no ale trochę musi być żeby sprężarki nie zalewało, natomiast z dochłodzeniem,to inaczej, dobrze jest żeby było jak największe !, nawet jak część "idzie" w powietrze, to nic bo o tyle samo zmniejszy straty na TZR (EZR lub EEV), ale za to rozprężanie jest stabilniejsze, oczywiście temperatura cieczy przed EZR powinna być jednak nieco większa od temp. pary przed sprężarką (choćby po to żeby "resztkowy" nadmiar energii w czynniku właśnie rozprężonym pozwolił mu się ładnie rozpylić !

http://klimatyzacja.mygoo.org

3klimatyzator kasetonowy Empty Re: klimatyzator kasetonowy Sob Gru 08, 2012 9:31 pm

Admin

Admin
Admin

nie podaję zużycia co 1-2 godziny, raczej co 12 bądź 24 h, moze podawałam co kilka ale zmieniałam wtedy nastawy kotła.
Udało mi się osiągnąc dobowe zużycie ponizej 5m3 a nawet poniżej 4.5m3
(wczoraj odczyt o 7:00 piec był w trybie eko od 7-14:00 i od 14:00-22:00 w trybie komfort-bujał cały czas aż do 22:00 i tryb eko 22:00-7:00 (w nocy się włączał bo słyszałam i załączyłam sie w "komfort" dziś o 4:00-7:00 i odczyt o 7 i zużycie wyszło 4.32m3 co dało 0.18m3/h w domu było cieplutko cały cza 20-21st, kocioł ustawiony na 45st cał czas (rano cięzko mu się nagrzać i jak odczyt robie o 7:00 to kocioł wciąz pracuje , wychodze przed 8:00-wciaz hula a niby od 7:00 ma być w "eko")
Odpowiadajac na Twoje pytania Marcinie : nie liczyłam jeszcze ile litrów pochłania-dziś to sprawdze jak wróce z pracy i dam znac a z tą pompą .. najczęściej jest stosowany drugi bieg ale coś mi sie wydaje że mam trzeci. Mogę sie mylić-sprawdze.,
Poczytaj sobie pierwszą bądź drugą stronę tego wątku-było pisane już o pompie nie było wczoraj czasu na test..o 15:00 zawitał hydraulik i montował grzejnik do przedpokoju, mam teraz co robić ( z pokoju ciągnął rurki w ścianie do przedpokoju) wiec trzeba murowac, sprzątać Wink zaraz o 7:00 zrobię odczyt (nie będzie miarodajny ponieważ kocioł wczoraj chodził jak zawsze:
7:00-14:00 eko 19.5st
14:00-17:00 komfort 21 st
o 17:00 wyłączył kocioł aż do 18:30 bo musiał podłączyć przedpokojowy grzejnik
i o 18:30 załączył spowrotem
ogrzewanie hulało do 22:00 i o 22:00 eko (wydaje mi sie że zmniejszanie na noc to porażka bo mimo to ze kocioł włącza się o 4:00 to gdy wstaje o 6:00 jest mi zimno
hydraulik stwierdził że 3 biegi pompy (nie wiem czy dobrze to napisze al tak klimaty jak zrozumiałam:P) że np bieg drugi jest do duzego mieszkania np piętrowego aby wydajność kotła była lepsza i ze jeśli chodzi o mojego mieszkanie powinnam tu miec bieg pierwszy
ok ide robić odczyta wczoraj w największym pokoju dokładałem grzejnik. A że ściana krzywo, a grzejniki spięte na sztywno dwa obok siebie, to się ładnie musiałem napocić... Ogrzewanie wyłączone na 4h i co prawda mi było gorąco, to i tak jak piec się włączył to łyknął od razu 2m^3 gazu w czasie circa 2h ... porażka...
Z rana jak przechodzi z trybu eco na komfort to powiem że dość sprawnie to robi, ale nie wiem ile przy tym łyka gazu (chyba wolę nie wiedzieć...) popróbuję jeszcze z ztrybem komfort na noc (bo jednak takie wychłodzenie w nocy nie należy do przyjemnych...

Pompe ustawiłem na 3 bieg, żeby woda lepiej docierała do najdalszych grzejników(faktycznie jeden mam na piętrze, a dwa największe na samym końcu instalacji)
Teraz jeszcze klimy musze pozkładać głowice termostatyczne na najbliższych grzejnikach, bo trochę za mocno grzeją w stosunku do najdalszych..
hydraulik zamontuje mi grzejnik do przedpokoju w przyszłym tygodniu. Niestety deweloper ciął koszty i mam drzwi zewnętrzne do wymiany, dołem bardzo spieprza ciepło ale zostawiam juz na przyszły rok.

http://klimatyzacja.mygoo.org

4klimatyzator kasetonowy Empty Re: klimatyzator kasetonowy Nie Cze 23, 2013 10:03 pm

Admin

Admin
Admin

Dostałem z odzysku klimatyzator (MPM) i jedna z miedzianych rur (ta grubsza) jest brzydko zagięta i przy wyprostowaniu pewno pęknie. Chciałem zapytać czy są dostępne jakieś połączenia skręcane które można zastosować w klimatyzacji. Chciałem to zrobić sam (bez używania specjalistycznych narzędzi - palników, zaciskarek) jakoś nigdzie konkretnie nie pisze jak ta sprawa wygląda. Wstaw zdjęcie rurki jak to wygląda "brzydkie zagięcie" bo można odebrać na dwa sposoby - może to być złe wyprofilowanie łuku, lub zagniecenie tej rury. Piszesz o pękaniu rury, ale chłodnicze rury są miękkie, więc się wyginają i załamują, ale rzadko pękają. Jeśli chodzi o wyprofilowanie łuku to w rękach to ostrożnie zrobisz, jeśli zagniecenie - możesz próbować rozprostować, ale jest spore ryzyko (prawie pewność) że zagnieciesz jeszcze bardziej. Również z tego powodu (rur miękkich) nie lutuje się kupowanymi mufami (choć można) - tylko roztłacza się jedną z rur i wpycha tam się koniec drugiej i lutuje. Sprężyna byłaby dobra do gięcia tej rury, ale nie naprawy zagniecenia.

 

http://klimatyzacja.mygoo.org

Sponsored content



Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach