klimatyzacja
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
klimatyzacja

klimatyzacja wentylacja


You are not connected. Please login or register

przegląd klimy

2 posters

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1przegląd klimy Empty przegląd klimy Nie Mar 25, 2012 12:19 pm

jacko



by klimatyzacja działała skutecznie nawet podczas największych upałów trzeba o nią zadbać i wykonać rutynowy przegląd.
by klimatyzacja działała skutecznie nawet podczas największych upałów trzeba o nią zadbać i wykonać rutynowy przegląd.
Do prawdziwego lata jeszcze jest trochę czasu, ale warto już teraz zatroszczyć się o ten układ.



Pierwsze mocniejsze promienie słońca mocno nagrzały już wnętrze samochodu, więc trzeba było włączyć klimatyzację. Niestety wielu kierowców się rozczarowało, ponieważ po włączeniu A/C, po raz pierwszy od bardzo długiego czasu, klimatyzacja w ogóle nie działała lub jej skuteczność była niewielka.
Przegląd warto wykonać kilka tygodni przed nastaniem upałów, ponieważ możemy zrobić to bez nerwów i gdy konieczna będzie naprawa, to do pierwszych upałów na pewno uda się uruchomić klimatyzację. Ponadto serwisy mają obecnie mniejszy ruch, usługa będzie wykonana taniej, bez pośpiechu i na pewno dokładniej. Na przegląd powinni wybrać się również kierowcy, którym wydaje się, że klimatyzacja działa poprawnie.

http://klimatyzacja24.blog.org.pl/

2przegląd klimy Empty Re: przegląd klimy Sob Maj 12, 2012 11:08 am

Admin

Admin
Admin

OZNACZENIA
αk - współczynnik przejmowania ciepła, W/m2K,
φ - wilgotność powietrza,
L - odległość między powierzchniami izolacji, m,
p - ciśnienie, Pa,
σ - stała promieniowania ciała doskonale czarnego, W/m2·K4,
ε' - emisyjność zastępcza układu
q - strumień ciepła, W/m2,
w - moc napędowa urządzenia chłodniczego, W/m2,
T - temperatura, K.

INDEKSY
iz - izolacja,
kon - konwekcja ciepła,
ot - otoczenie,
2,w - wewnętrzna,
1,z - zewnętrzna,
m - ekran czynny.

http://klimatyzacja.mygoo.org

3przegląd klimy Empty Re: przegląd klimy Sob Maj 12, 2012 11:13 am

Admin

Admin
Admin


Przełomem w rozwoju kriogeniki okazało się wynalezienie przez Jamesa Dewara izolacji próżniowej, co pozwoliło mu, w roku 1898, na skroplenie wodoru. Wyprzedził on tym samym Karola Olszewskiego, który wespół z Zygmuntem Wróblewskim skroplił powietrze i jego składniki w roku 1883, natomiast ze względu na brak skutecznej izolacji nie zdołał uzyskać skroplonego wodoru. Pomimo, że od wynalezienia izolacji próżniowej minęło ponad 100 lat, a termosy już dawno stały się popularnymi przedmiotami codziennego użytku, w kriotechnice ciągle poszukuje się coraz lepszych izolacji cieplnych oraz optymalizuje sposoby wykonania znanych rozwiązań konstrukcyjnych. Znane są rozwiązania polegające na umieszczeniu w przestrzeni próżniowej proszków ograniczających ruch gazu w przypadku degradacji próżni (izolacje proszkowo-próżniowe), czy też wielu warstw ekranów radiacyjnych ograniczających promieniowanie oraz zapewniających skuteczność izolacji w warunkach słabej próżni (wielowarstwowa izolacja próżniowa). Nowym rozwiązaniem jest propozycja wypełnienia przestrzeni próżniowej kulkami szklanymi o średnicach od kilku do kilkuset mikronów. Największą skutecznością ograniczania dopływów ciepła charakteryzuje się wielowarstwowa izolacja próżniowa określana również mianem superizolacji. Obecnie obserwuje się tendencje zastępowania w kriogenicznych instalacjach przemysłowych izolacji proszkowo-próżniowych izolacjami wielowarstwowymi. Stało się to możliwe dzięki spadkowi kosztów wykonania takiej izolacji, początkowo stosowanej jedynie w niskotemperaturowych urządzeniach badawczych oraz kosmicznych. Obecnie budowane instalacje kriogeniczne w laboratoriach fizyki wysokich energii wymagają zaizolowania nawet kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni o temperaturze nadciekłego helu (około 2 K), dzięki czemu izolacje wielowarstwowe stały się przedmiotem zainteresowania przemysłu. Również prowadzone obecnie badania nad możliwością wykorzystania wodoru klimatyzacja jako paliwa w środkach transportu, spowodowały wzrost zainteresowania firm motoryzacyjnych nowoczesnymi i nadającymi się do masowej produkcji izolacjami kriogenicznymi, szczególnie wielowarstwowymi izolacjami próżniowymi.

http://klimatyzacja.mygoo.org

4przegląd klimy Empty Re: przegląd klimy Pon Paź 29, 2012 7:04 pm

Admin

Admin
Admin

3 kolektory płaskie Hewalex, zbiornik 300l Austria-Email, sterownik TDC3, pompa, regulator przepływu, grupa bezpieczeństwa i cała reszta wykonana po swojemu. Dodatkowo zawór mieszający TDC200 Honeywel ustawiony na 55 stopni na wyjściu wody aby się nie poparzyć i dodatkowy zawór tańszy na 30stopni do pralki i zmywarki - tego mało kto wie że woda wstępnie podgrzana za darmo zamiast prądem w pralce i zmywarce to są dopiero zyski a energetyka zapowiada podwyżkę o 15%.
Całość włącznie z 15m podziemnym rurociągiem miedzianym w ziemi w rurze osłonowej i specjalnej izolacji - solary stoją w ogródku - wyniosła mnie nieco ponad 7500PLN przy własnym montażu. Kwotę 3000PLN dostałem jako dotację z gminy a więc instalacja wyniosła mnie nieco ponad 4500 PLN. Obliczałem wstępnie zwrot inwestycji. Nie zakładając wzrostu cen energii elektrycznej oraz gazu wyszło mi około 5 lat. Więc warto - tym bardziej że w lecie będę mogł dłużej posiedzieć pod prysznicem bez obaw że koszty lecą. Nawet do myjki cisnieniowej przewidziałem ujęcie ciepłej wody.
Dlaczego postawiłem na [url=klimaty]http://klimatyzacja24.blog.org.pl/ [/url] płaskie a nie próżniowe? Bo te drugie są za drogie.klimatyzatory Próżniowe u kolegi dawały max 60 stopni, po wymianie na płaskie temp wzrosła do ponad 85 stopni. W zimie lepiej prózniowe grzeją? No i co z tego jeżeli to co wyprodukują pochłaniają drogie w wymianach rury szklane które pękają niestety. Dlaczego producenci zachwalają jak to szybko można wymienić pojedynczą rurę? Bo pękają a taka jedna to 200PLN w plecy.

http://klimatyzacja.mygoo.org

Sponsored content



Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach