klimatyzacja

klimatyzacja wentylacja


You are not connected. Please login or register

Your first subject

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Your first subject on Nie Mar 11, 2012 9:59 pm

Admin

avatar
Admin
Take some time to read this information before starting to use the administration of your forum:

How to access your administration panel ?
In the top menu, click on Log In, a new page is displayed. Fill in the username "admin" and the password you have choosen during your registration. If you have lost or forgot it, click here. Once you are logged in, click on the link "Administration Panel" at the bottom of the page.

How to modify your board's appearance ?
You can modify your board's appearance by choosing a theme (each theme displays different pictures, colors and icons). To do that, go to the administration panel, then click on Management in the Styles Admin menu and choose one of the displayed themes. You can later change it or choose another one.

How to manage the categories and forums ?
You can add, modify and delete the categories and forums that you have created anytime and without limit. To do that, go to the administration panel, in the management part of the Forum Admin, and click on "Add a link" (a forum or a category). In a first time, we advice you to create test categories and test forums that you will delete later, in order to understand how this tool works.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

2 klimatyzacja i klimatyzatory on Nie Mar 11, 2012 10:04 pm

Admin

avatar
Admin
Programowalny mikroprocesorowy sterownik z wyświetlaczem LCD lub ekranem dotykowym
Elektroniczny zawór rozprężny
Odwilżanie powietrza
Nawilżacz powietrza parowy elektrodowy
Nawilżacz powietrza parowy elektrodowy z pompką skroplin i cylindrami rozbieralnymi
Nagrzewnica elektryczna
System Re-heatingu:
Wymiennik gorącej wody z zaworem modulacyjnym
Hot-gas – wymiennik gorącej pary z zaworem typu ON/OFF
Precise – wymiennik gorącej pary z zaworem modulacyjnym
Regulacja wydajności typu Hot-gas by-pass
Czujnik zapchania filtra
Regulacja ciśnienia skraplania
Wbudowany w system sterowania dla urządzeń chłodzonych powietrzem (regulator obrotów wentylatorów skraplacza) z dedykowanym bezpiecznikiem
Zawór presostatyczny dla urządzeń chłodzonych wodą
System regulacji typu Flooding valve po stronie freonowej dla aplikacji poniżej -20oC
Powiększony zbiornik cieczy
Wentylator o podwyższonym sprężu
Wentylator typu EC
Zawór dwudrożny dla wersji CW
Czujnik wycieku, czujnik ognia i dymu, dodatkowe czujniki temperatury i wilgotności
Programowalny mikroprocesorowy układ sterowania
Wyprowadzenie alarmów styki bez napięciowe
Ssanie od tyłu dla wersji z nawiewem górnym
Free-Cooling bezpośredni z regulowana przepustnicą wersja z nawiewem dolnym
Zamykany panel
Opcja powietrza świeżego
Regulowana podstawa z amortyzatorami
Moduł podstawy 250 mm
Nasadka kierunkowa nawiew poziomy lub pionowy
Karta typu RS z protokołem Carel, Modus, Lonworks, Trend
Karty Ethernet z protokołem Bacnet, SNMP
Oprogramowanie HIWEB
Modem GSM komunikacja SMS
Połączeni w sieć do 8 jednostek
Ekran dotykowy z graficznym wyświetlaczem

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

3 Re: Your first subject on Nie Mar 11, 2012 10:05 pm

Admin

avatar
Admin
Wysoka temperatura w szafie z aparaturą elektryczną powoduje zakłócenia w pracy urządzeń, ich przyspieszone starzenie oraz zwiększa ryzyko wystąpienia awarii. Każda awaria to zatrzymanie pracy urządzeń lub całych linii produkcyjnych i olbrzymie straty ekonomiczne.

Klimatyzatory przemysłowe

Przy pomocy klimatyzatorów temperatura wewnętrzna w szafach sterowniczych jest utrzymywana w określonych granicach. Klimatyzatory sprężarkowe zamieniają szafy sterownicze i rozdzielnie szafowe w urządzenia podobne do domowych lodówek. Klimatyzatory pozwalają na obniżenie temperatury w szafach poniżej temperatury panującej w otoczeniu. Każdy typ klimatyzatora jest standardowo wyposażony w zaawansowany termostat elektroniczny z rozbudowanymi funkcjami ustawiania warunków pracy oraz alarmów. Szafy z klimatyzatorami są szczelne i następuje odcięcie dopływu powietrza do środka szaf. Dzięki temu elementy w szafach pracują w atmosferze bezpyłowej. Możliwa jest praca klimatyzatorów w bardzo trudnych warunkach panujących w otoczeniu, przy dużym zapyleniu, wysokiej wilgotności powietrza oraz atmosferze mgły olejowej.

Klimatyzatory są zabezpieczone przed pyłami i dodatkowo posiadają łatwo wymienne filtry powietrza.

Firma posiada w klimatyzacja Warszawa swojej ofercie bardzo szeroką gamę klimatyzatorów o możliwych mocach chłodzenia w zakresie od 300W do 9400W. Klimatyzatory serii SKY i EGO montuje się na drzwiach, ścianach bocznych lub tylnej. Klimatyzatory są przystosowane do instalacji na dachach szaf. Dla klimatyzatorów dachowych, możliwe moce chłodzenia zaczynają się od 410W do 3850W.Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Nie Mar 11, 2012 10:09 pm, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

4 Re: Your first subject on Nie Mar 11, 2012 10:07 pm

Admin

avatar
Admin
Wymienniki ciepła powietrze/powietrze stosuje się, w przypadkach, gdy temperatura otoczenia jest niższa od temperatury wewnętrznej w szafach. Wykorzystywane jest chłodniejsze powietrze otoczenia do schłodzenia powietrza we wnętrzu szafy. W wymiennikach następuje sprawna wymiana ciepła dzięki wymuszonym przy pomocy wentylatorów, całkowicie rozdzielonym strumieniom powietrza, które są przepuszczane przez bardzo wydajny krzyżowy wymiennik ciepła. Zanieczyszczenia z otoczenia nie przedostają się do wnętrza szafy.

Seria - pozwala na odpowiednie dobranie wydajności wymiennika do aplikacji w zakresie od 14 do 80W/K

Wymienniki ciepła woda / powietrze


Instalacja wymienników serii BLU woda/powietrze znajduje zastosowanie w warunkach kiedy jest dostęp do zewnętrznych źródeł zimnej wody, na przykład z chłodnic wodnych najlepiej o zamkniętym obiegu wody. Dzięki temu możliwe jest chłodzenie szaf znajdujących się w ekstremalnych warunkach zewnętrznych.

Takie warunki panują na przykład w odlewniach, w przemyśle chemicznym, przemyśle obróbki skrawaniem. Wymienniki te umożliwiają odprowadzenie ekstremalnie dużych ilości ciepła.

Przyjmuje się, że jeżeli w nie dużej odległości od siebie istnieją trzy miejsca, z których trzeba odprowadzić duże ilości ciepła, to bardziej ekonomiczne jest zastosowanie trzech wymienników woda/powietrze w połączeniu z chłodnicą wody niż zastosowanie trzech klimatyzatorów sprężarkowych.

Stosowanie wymienników woda/powietrze ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, polegającą na tym, że wydobywane ciepło z szaf nie jest rozpraszane w najbliższym otoczeniu - tak jak w przypadku klimatyzatorów, ale jest możliwe wyprowadzenie tego ciepła w innym miejscu, poprzez odpowiednie wyniesienie chłodnicy do wody do innego pomieszczenia lub na zewnątrz.

Jeżeli dana maszyna wykorzystuje już olejowy układ chłodzenia, to także jej szafa sterownicza może być chłodzona tym samym olejem, zamiast oddzielną instalacją wodną.

Chłodnice do wody lub oleju

Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest chłodzenie płynów technologicznych procesach technologicznych oraz do odprowadzania ciepła z szaf sterowniczych we współpracy z wymiennikami typu woda/powietrze lub olej/powietrze.

Firma produkuje szeroki zakres chłodnic do różnych cieczy do wody, emulsji chłodzących oraz olejów . Możliwe są specjale opracowania chłodnic według życzeń klientów.

Wydajności standardowych typów chłodnic do cieczy zaczynają się od 900W a kończą się na układach o mocy 75200W. Możliwe jest łączenie kilku chłodnic w układy współpracujące ze sobą. Jak potrzebna jest maksymalna moc chłodzenia, to wtedy pracują wszystkie połączone chłodnice, jak wymagana moc chłodzenia się zmniejsza, to wtedy automatycznie wyłączane są nadmiarowe chłodnice w celu uzyskania oszczędności.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

5 Re: Your first subject on Nie Lut 09, 2014 4:56 pm

zamierzam zastosować zawór mieszający termostatyczny na wyjściu ze zbiornika i dalej idzie woda już jako użytkowa na budynek. Tylko mam takie pytanie bo nie znam dobrze budowy takich zaworów, czy na połączeniu wody zimnej z mieszaczem i wody ciepłej z mieszaczem należy zastosować dodatkowo zawory zwrotne. Próbowałem pytać handlowca, który mi odpowiedział że raczej nie ale dla świętego spokoju abym zastosował, cos ta odpowiedź mało precyzyjna. I czy macie jakiś namiar na sprawdzony mieszacz, czy HONEYWELL TM50 wystarczy czy może coś innego.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja24.blog.org.pl/

6 Re: Your first subject on Sob Gru 19, 2015 1:11 pm

Admin

avatar
Admin
udzie nie są przeciw systemowi merytokratycznemu, a jedynie przeciw nierównością. Zapytam więc, kto te nierówności wytworzył? Skoro ludzie w wyrodzonym systemie demokratycznym nie mają nic do gadania w kwestiach podziału dochodów, to jak można twierdzić, że są za merytokracją? Ja się godzę na taki rodzaj rządzenia i stanowienia prawa, który nie może dawać jednym kosztem drugich. Za rządów PO dochody nam rosły, ale okazuje się, że nie wszystkim równo, bo zamożniejsi otrzymali w kwocie bezwzględniej 3 razy więcej. Została całkowicie zburzona równowaga pomiędzy pracodawcą i pracobiorcą, czego udowadniać nie muszę chyba, że ktoś chce się podpierać słabymi spółkami skarbu państwa. Tak, tam związek „Solidarność” (raczej partyjny niż zawodowy) ma dużo do powiedzenia w swojej sprawie. Jest w porządku, jeśli taki rząd wprowadza prawem np. małżeństwa jednopłciowe, które z swej natury nie szkodzą tym dwupłciowym, nie ma potrzeby nikomu nic zabierać. W niektórych przypadkach taki rodzaj sprawowania władzy jest ostoją obrony zwykłego humanizmu i przyzwoitości. Jest tak na przykład w przypadku odejścia państwa od karania za przestępstwa śmiercią.Obrońcy demokracji ? Zaszczytna pozycja , jeżeli nie stoi za nim zagrożona własna pozycja na drabinie kariery. Tak wygląda polski problem quasi kapitalizmu 25 lat po transfomacji ustrojowej. Demokracja w zachodniej części Europy stała się bezwolna , pozbawiona systemu immunologicznego , który by ją obronił przed manipulacją spekulantów i obcych służb specjalnych. Najazd „uchodźców” to uwidocznił w najbardziej jaskrawej formie. Media będące własnością ponadnarodwych korporacji reprezentują interesy właścicieli , a więc również stracily wiarygodność i kontakt emocjonalny z odbiorcą tych mediów.Konflikt miedzy kapitalizmem demokratycznym and kapitalizmem regulacyjnym splata sie z wieloma innymi przyczynami, ktory tworza kontest obecnej sytuacji w kraju i na swiecie. Kurczenie sie sfery publicznej na rzecz sfery konsumpcyjnej, mniej lub wiecej intencjonalna postawa lokalnych wladz w zniechecanie obywateli do udzialu w ksztalowaniu lokalnego srodowiska, czy rozkwit pasywnych, konsumencko-roszczeniowych postaw, i po czesci wynikajaca z tego atomizacja spoleczenstwa w pewnym stopniu uzupelniaja ten obraz.
Wspomniany przez Pana konflikt w sfere symboliczna jest chyba jednak jednym z najwazniejszych wskaznikow tarapatow w jakich my Polacy i my Europejczycy znalezlismy sie.
My ludzie jako gatunek w duzym stopniu zawdzieczamy swoj sukces ze jestesmy istotami spolecznymi. Kazda spolecznosc od zarania dziejow skupiala sie wokol swoich mitow i wierzen. One ja ksztaltowaly spajaly, i nadawaly jej sens istnienia.
W dzisiejszych czasach ten aspekt ludzkiej tozsamosci jest lekcewazony przez niektorych politykow szczegolnie w centrum i na lewicy, ktorzy uwazaja, podobnie jak liberalni (noeklasyczni) ekonomisci, ze wspolczesny czlowiek jest forma „homo economicus” i w znacznym stopniu dlatego przegrywaja walke o wyborce.
Pan Prezes, jako jeden z niewielu politykow, zdal sobie z tego sprawe i konsekwentnie propagowal swoj emocjonalnie spojny zlepek mitow, ktory w negatywny i prostacki sposob tlumaczyl zrodla lekow i rozczarowan obecna sytuacja w kraju i w Europie.
Dlatego aby wygrac „rzad dusz”, opozycja bedzie musiala serwis separatorów
przegląd separatorów
czyszczenie separatorów
opróżnianie separatorów
stworzyc konkurencyjna, emocjonalnie spojna, i pozytywna opowiesc tlumaczaca zrodla naszych lekow i rozczarowan, ktora bedzie w stanie znobilizuje tych, dla ktorych demokracja i jej wartosci maja wiecej niz symboliczne znaczenie.
Jak leczyć tę bezsilność , oto jest pytanie?
Patrząc z daleka na Polskę , wolę PiS Kaczyńskiego od libertyńskiej Platformy zdanej na instrukcje urzędników z Brukseli.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

7 Re: Your first subject on Sob Gru 19, 2015 1:12 pm

Admin

avatar
Admin
Celem „wodza” PiS jest przejście do najnowszej historii Polski jako „zbawca” naszej Ojczyzny, a nie demokrata parlamentarny. Chce on przekonać obywateli RP, że tylko 3 osoby mogą znaleźć się w panteonie Polski z przełomu XX i XXI wieku: papież Jan Paweł II, prezydent Lech Kaczyński (ofiara „zamachu smoleńskiego”) i on, Naczelnik Państwa – który wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej. w programie Loża Prasowa dzisiaj odniosłem wrażenie, że trochę leje Pan wodę…a szczególnie, że nie zauważa Pan istoty rzeczy, jaką teraz jest łamanie prawa i konstytucji przez obecny rząd i prezydenta…próbuje Pan to trochę usprawiedliwiac mówiąc, że trybunał jest upolityczniony…?…natomiast najbardziej podobały mi się wypowiedzi pani z Newsweeka w czerwonym kostiumie…przepraszam, że nie zapamiętałem nazwiska…też pan Stankiewicz wypowiadał się rozsądnie i na poziomie…o czwartym uczestniku dyskusji nie wspomnę…

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

8 Re: Your first subject on Sob Gru 19, 2015 1:12 pm

Admin

avatar
Admin
Tytuł jest ok, rzeczywiście mamy do czynienia z kryzysem kapitalizmu regulowanego.
Ale alternatywą jest wolny rynek i ograniczenie rządów elit, a nie demokracja.
Irlandia rozwija się tempie 6% i Irlandczycy powoli zaczynają wracać. Grecy nadal muszą emigrować z kraju.
Po obecnym rządzie widać doskonale, że chodzi tylko o władzę nad społeczeństwem i naszymi pieniędzmi. Poprzednio odbywało się to w białych rękawiczkach, a teraz brutalnie.
Rządy (potrafią tylko zapożyczać obywateli i wpychać ich w pułapkę kredytową, a problemy zwalać na kapitalizm.
Rozwiązaniem jest więcej wolności, a mniej stosowania przymusu wobec społeczeństwa.Uważam, że w tej sytuacji jaka się wytworzyła trzeba już tylko mówić o zmianie konstytucji. Trybunał Konstytucyjny całkiem słusznie jest postrzegany przez PIS, jako anomalia postkomunistyczna, a nie element instytucjonalnego ładu demokratycznego państwa prawa. Czas mowy trawy w publicystyce i polityce doszedł do tego punktu, że adresaci tej mowy już tak zgłupieli, że zupełnie nie liczą się jako opozycja dla PiS-u. Ich elektorat także, dlatego też przewaga Jarosława Kaczyńskiego, która była tak duża na starcie, teraz będzie się tylko stale zwiększać…
Nawet KOD to ładnie określa: „nie godzimy się na „dyktaturę większości”.
A sama polityka.pl na okładce ma: Jak bronić się przed demokratycznie wybraną władzą”

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

Sponsored content


Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach