klimatyzacja

klimatyzacja wentylacja


You are not connected. Please login or register

klimatyzatory split

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 klimatyzatory split on Pon Mar 26, 2012 9:19 pm

Klimatyzatory ścienne inverterowe – Model HANSOL
Dane techniczne: Model GWH09TB-S3DNA1B – wydajność chł/grz 2,6/2,7 EER/C.O.P 5.2/5.1 Najwyższy współczynnik efektywności energetycznej na rynku!

Atesty, aprobaty, certyfikaty: CE

Rok wprowadzenia do sprzedaży: 2012

Zastosowanie produktu:
Ze względu na wyjątkowo nowatorską stylistykę może być zastosowany w bardzo współczesnych wnętrzach, jednak jego wysoka wydajność, technologia inverterowa G10, Klasa energetyczna A oraz zakres temperatury od -15oC umożliwiają zastosowanie tego modelu nawet w serwerowniach.

Opis produktu:
Klimatyzator ścienny inverterowy Gree jest innowacją na rynku klimatyzacji. Jest jedynym urządzeniem, które obecnie posiada tak wysoki współczynnik efektywności energetycznej. Odznacza się wyjątkowo nowoczesną stylistyką i możliwością wyboru panelu w 3 kolorach: biały, srebrny i złoty. Zastosowana technologia inverterowa G10 zapewnia oszczędność energii i poczucie posiadania urządzenia o najwyższym standardzie działania (oszczędność do 40% względem tradycyjnych rozwiązań) . Zakres temperatury to na chłodzeniu od -15 do 8oC.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja24.blog.org.pl/

2 Re: klimatyzatory split on Wto Sie 21, 2012 10:33 pm

feruje Państwu klimatyzatory ścienne oraz klimatyzatory przenośne pochodzące od uznanych, światowych producentów. Gwarantujemy najwyższy komfort i standard, jaki zapewnić mogą klimatyzacje. Webster Warszawa to także terminowy i profesjonalny serwis klimatyzacji różnego typu. Szczycimy się zadowoleniem i pełną satysfakcją naszych klientów. Zdając sobie sprawę z tego, że klimatyzacja jest obecnie niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w domu, miejscu pracy czy środkach transportu, staramy się dostarczać rozwiązania najwyższej jakości. Niezależnie, czy chodzi o duże klimatyzatory ścienne, czy małe urządzenia mobilne. W dużych ośrodkach, takich jak Warszawa, klimatyzacje są częstym gościem w pomieszczeniach, zapewniając nie tylko odpowiednia temperaturę, lecz również czyste powietrze i higieniczne warunki, tak bardzo potrzebne każdemu człowiekowi.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja24.blog.org.pl/

3 Re: klimatyzatory split on Sob Wrz 08, 2012 1:09 pm

Admin

avatar
Admin
Obecnie jestem na etapie budowy domu parterowego i zabieram się sam za wykonanie wylewki.
Moje warstwy: papa, styropian 15cm eps100, folia z podzialką, rurki 15, beton z siatką zbrojeniową 7cm, warstwa wykonczeniowa 1cm.
I mam pytanie odnośnie siatki zbrojeniowej jak ją umieścić nad rurkami, czy ona tam jest potrzebna (w projekcie domu jest)

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

4 Re: klimatyzatory split on Pon Paź 29, 2012 7:02 pm

Admin

avatar
Admin
Prawidłowo dobrane naczynie przeponowe powinno mieć taką pojemność aby przejąć pojemność wszystkich kolektorów. Dotyczy to sytuacji ekstremalnych gdy instalacja przegrzewa się w wyniku braku prądu bądź gdy nie ma możliwości oddania ciepła do odbiornika. Powstająca para wypiera czynnik grzewczy w kolektorów - czynnik ma zostać przejęty przez naczynie, a ciśnienie końcowe powinno być niższe od ciśnienia zadziałania zaworu bezpieczeństwa (6 bar).

V = (0,005 * Va + 0,07*Va + z*Vk)(pk+1)/(pk-pn)

0,005 * Va - tzw poduszka powietrzna (min. 3 litry)
Va - pojemność instalacji
z - ilość kolektorów
Vk - pojemność kolektora
pk - ciśnienie końcowe = ciśnienie zadziałania zaworu bezp. - 1 = 5,5 bar
pst - ciśnienie wstępne naczynia przeponowego = 1,5 bar + 0,1*1m wysokości statycznej czyli wysokości od miejsca montażu naczynie do najwyższego punktu w instalacji solarnej)
Wyliczona pojemność naczynia V dla bezpieczeństwa powinna zostać powiększona 1,5 raza i wg tej wartości dobiera się naczynie.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

5 Re: klimatyzatory split on Wto Mar 12, 2013 8:29 pm

Admin

avatar
Admin
Temperatura ciepłej wody na piecu 50 stopni.
Temperatura central.ogrzewania 55 stopni.
Mam zewnętrzny czujnik pogodowy/nie wiem jaki ,ale montował serwisant/
W korytarzu zamontowany regulator VRC 410S, ustawiony na cykle grzania
1. 5.00- 7.30
2. 17.00- 23.30
Temperatura obniżenia 18stop.
Krzywa grzewcza 0.8

Przy tych parametrach mam w domu 20-21 stopni.
Wiem ze podnosząc krzywą grzewczą do 1.2 zwiększa się temperatura na grzejnikach i w domu.
Czy podnosząc krzywą zwiększa się zużycie gazu? Czy nie ma to zbytnio wpływu na zużycie gazu?

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

6 Re: klimatyzatory split on Wto Mar 12, 2013 8:30 pm

Admin

avatar
Admin
Masz sterownik w korytarzu wiec powiedz czy masz go ustawionego na " termostat" czy nie (jeśli jest w nim taka funkcja). Jeśli jest "termostat" to czy kocioł się wyłącza przed wyłączeniem go przez sterownik ( taktuje). Kocioł masz dość mocno zawyżony do swoich potrzeb. Napisałem abyś podał jak zachowuje się kocioł.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

7 Re: klimatyzatory split on Czw Lut 06, 2014 9:55 pm

Admin

avatar
Admin
Ja wprawdzie mam identycznie zrobioną instalację ale kolektory własnoróbki. Co roku udoskonalam instalację aż dojdę do zasobnika z dwoma wężownicami lub oddzielnym i ostatecznie (po płukaniu układu) wstawię oryginalne solary. Cenka solarów opada więc może jeszcze rok poczekam:D
A jaka woda brudna po sezonie... straszne. Dlatego też zamontowałem 2 filtry osadu: jeden 1/2 cal do wody - większe oczka, drugi 1 cal tuż przed pompką C.O. do gazu - drobniejsze oczka i teraz o pompę się nie martwię

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

8 Re: klimatyzatory split on Sob Cze 14, 2014 10:40 pm

Admin

avatar
Admin
Albo robimy kolektor z grzejnika i malujemy go farbą i wychodzi z niego co wychodzi.
Albo kołujemy ( bo jeszcze nikomu w domowych warunkach uzyskać warstwy selektywnej) profesjonalny absorber i przez to zmuszeni jesteśmy do dopracowania nie co szczególniejszego reszty konstrukcji. I nie ma inaczej, warstwa da nam 100% farba da nam 50% tego co selektywna. Nawet jakbyś przy tej farbie odległość między absorberem a szyba ustawiał laserem, to nie zwiększysz jego osiągów, albo niezauważalnie.
I właśnie tego nie rozumieją nowi czytelnicy. Jeżeli piszę, że z gówna bata się nie wykręci to bezsensu jest długie tłumaczenie dla czego. Są pewne kanony są pewne zasady i trzeba się ich trzymać aby osiągnąć ten, czy inny cel.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

9 Re: klimatyzatory split on Sob Cze 14, 2014 10:41 pm

Admin

avatar
Admin
Przy pełnym słońcu farba od chromu pod względem osiągów nie wiele się różni a jeżeli układ jest podłączony do basenu, czy ogrzewana jest zimna wodę to farba "grzeje" prawie tak samo jak chrom. Co tu dużo gadać, sam wyciągasz 75%. Ale czy tak dobry wynik będzie pod koniec dnia? jak woda w zbiorniku osiągnie 60 stopni?, próbowałeś wtedy oszacować sprawność? Ale cały szkopuł jest jeszcze gdy promieniowanie idzie w dół. I dopiero gdy promieniowanie jest hydraulika Warszawa  gorsze albo woda w układzie gorętsza widać jak szybko na uzysku "tracimy" . Porównanie szklanki do połowy pustej. Trzeba być tego świadom, nic więcej. A do wyboru mamy tylko dwie opcje, farba i selektywną, nic po środku. Dłubanie w galwanotechnice też nie przyniosło efektów.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

10 Re: klimatyzatory split on Sob Cze 14, 2014 10:43 pm

Admin

avatar
Admin
Odbijanie podczerwieni - z tyłu proste, bo wystarczy folia aluminiowa. Z przodu należy znaleść przezroczysty materiał który dobrze radzi sobie z tym zadaniem. Jeżeli do absorbera we=0.9 dodamy materiał zdolny odbić np. 50% IR redukujemy emisję do poziomu 0.9*0.5=0.45.
Pochłanianie podczerwieni. Jeżeli znajdę taki materiał który zamiast odbijać IR pochłania połowę w paśmie 8-9 mikrona to jesteśmy w domu: absorber emituje 0.9, a na pierwszej szybie połowa zostaje złapana i zamieniona w ciepło, czyli do drugiej dociera 0.45. Ta odbija połowę, czyli kolejne 0.11 ogólnj emisji IR zostanie złapane przez pierwszą szybę, a praktycznie cała reszta przez absorber nieselektywny. W efekcie ucieknie zaledwie 0.225 co odpowiada współczynnikowi emisji 0.225. Z pomiarów jakie wykonałem na swoim kolektorze wynika, że komorowy poliwęglan może złapać wystarczająco dużo IR by zbliżyć we własnie do tego poziomu. Oznacza to, że kolektor o wa=0.8, we=0.2 i U=1 przy 200W/m2 i 20 stopniach na zewnątrz pracując w temp. 50 stopni traci ok. 40W plus ok. 120W na IR i 30W na cieple. W efekcie może oddać 200-(40+120+30)=10W. Kolektor rurowy we=0.1 i wa=0.9 przy tej samej mocy promieniowania traci 60W na IR i 20W mniej zostanie przechwycone przez absorber. A więc przy tak skrajnie niekorzystnych warunkach nasłonecznienia odda on ok. 120W/m2, wydaje się że kilkunastokrotna różnica to bardzo dużo... Ale zakładając 10h pracy na dobę to 1m2 zyska zaledwie 1 kWh. Przy alternatywnej metodzie ogrzewania wody typu drewno kosztujące ok. 15 gr/kWh 4m2 rurowego zarobi... 60 gr.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

Sponsored content


Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach