klimatyzacja

klimatyzacja wentylacja


You are not connected. Please login or register

przegląd klimy

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 przegląd klimy on Nie Mar 25, 2012 12:19 pm

by klimatyzacja działała skutecznie nawet podczas największych upałów trzeba o nią zadbać i wykonać rutynowy przegląd.
by klimatyzacja działała skutecznie nawet podczas największych upałów trzeba o nią zadbać i wykonać rutynowy przegląd.
Do prawdziwego lata jeszcze jest trochę czasu, ale warto już teraz zatroszczyć się o ten układ.Pierwsze mocniejsze promienie słońca mocno nagrzały już wnętrze samochodu, więc trzeba było włączyć klimatyzację. Niestety wielu kierowców się rozczarowało, ponieważ po włączeniu A/C, po raz pierwszy od bardzo długiego czasu, klimatyzacja w ogóle nie działała lub jej skuteczność była niewielka.
Przegląd warto wykonać kilka tygodni przed nastaniem upałów, ponieważ możemy zrobić to bez nerwów i gdy konieczna będzie naprawa, to do pierwszych upałów na pewno uda się uruchomić klimatyzację. Ponadto serwisy mają obecnie mniejszy ruch, usługa będzie wykonana taniej, bez pośpiechu i na pewno dokładniej. Na przegląd powinni wybrać się również kierowcy, którym wydaje się, że klimatyzacja działa poprawnie.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja24.blog.org.pl/

2 Re: przegląd klimy on Sob Maj 12, 2012 11:08 am

Admin

avatar
Admin
OZNACZENIA
αk - współczynnik przejmowania ciepła, W/m2K,
φ - wilgotność powietrza,
L - odległość między powierzchniami izolacji, m,
p - ciśnienie, Pa,
σ - stała promieniowania ciała doskonale czarnego, W/m2·K4,
ε' - emisyjność zastępcza układu
q - strumień ciepła, W/m2,
w - moc napędowa urządzenia chłodniczego, W/m2,
T - temperatura, K.

INDEKSY
iz - izolacja,
kon - konwekcja ciepła,
ot - otoczenie,
2,w - wewnętrzna,
1,z - zewnętrzna,
m - ekran czynny.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

3 Re: przegląd klimy on Sob Maj 12, 2012 11:13 am

Admin

avatar
Admin

Przełomem w rozwoju kriogeniki okazało się wynalezienie przez Jamesa Dewara izolacji próżniowej, co pozwoliło mu, w roku 1898, na skroplenie wodoru. Wyprzedził on tym samym Karola Olszewskiego, który wespół z Zygmuntem Wróblewskim skroplił powietrze i jego składniki w roku 1883, natomiast ze względu na brak skutecznej izolacji nie zdołał uzyskać skroplonego wodoru. Pomimo, że od wynalezienia izolacji próżniowej minęło ponad 100 lat, a termosy już dawno stały się popularnymi przedmiotami codziennego użytku, w kriotechnice ciągle poszukuje się coraz lepszych izolacji cieplnych oraz optymalizuje sposoby wykonania znanych rozwiązań konstrukcyjnych. Znane są rozwiązania polegające na umieszczeniu w przestrzeni próżniowej proszków ograniczających ruch gazu w przypadku degradacji próżni (izolacje proszkowo-próżniowe), czy też wielu warstw ekranów radiacyjnych ograniczających promieniowanie oraz zapewniających skuteczność izolacji w warunkach słabej próżni (wielowarstwowa izolacja próżniowa). Nowym rozwiązaniem jest propozycja wypełnienia przestrzeni próżniowej kulkami szklanymi o średnicach od kilku do kilkuset mikronów. Największą skutecznością ograniczania dopływów ciepła charakteryzuje się wielowarstwowa izolacja próżniowa określana również mianem superizolacji. Obecnie obserwuje się tendencje zastępowania w kriogenicznych instalacjach przemysłowych izolacji proszkowo-próżniowych izolacjami wielowarstwowymi. Stało się to możliwe dzięki spadkowi kosztów wykonania takiej izolacji, początkowo stosowanej jedynie w niskotemperaturowych urządzeniach badawczych oraz kosmicznych. Obecnie budowane instalacje kriogeniczne w laboratoriach fizyki wysokich energii wymagają zaizolowania nawet kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni o temperaturze nadciekłego helu (około 2 K), dzięki czemu izolacje wielowarstwowe stały się przedmiotem zainteresowania przemysłu. Również prowadzone obecnie badania nad możliwością wykorzystania wodoru klimatyzacja jako paliwa w środkach transportu, spowodowały wzrost zainteresowania firm motoryzacyjnych nowoczesnymi i nadającymi się do masowej produkcji izolacjami kriogenicznymi, szczególnie wielowarstwowymi izolacjami próżniowymi.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

4 Re: przegląd klimy on Pon Paź 29, 2012 7:04 pm

Admin

avatar
Admin
3 kolektory płaskie Hewalex, zbiornik 300l Austria-Email, sterownik TDC3, pompa, regulator przepływu, grupa bezpieczeństwa i cała reszta wykonana po swojemu. Dodatkowo zawór mieszający TDC200 Honeywel ustawiony na 55 stopni na wyjściu wody aby się nie poparzyć i dodatkowy zawór tańszy na 30stopni do pralki i zmywarki - tego mało kto wie że woda wstępnie podgrzana za darmo zamiast prądem w pralce i zmywarce to są dopiero zyski a energetyka zapowiada podwyżkę o 15%.
Całość włącznie z 15m podziemnym rurociągiem miedzianym w ziemi w rurze osłonowej i specjalnej izolacji - solary stoją w ogródku - wyniosła mnie nieco ponad 7500PLN przy własnym montażu. Kwotę 3000PLN dostałem jako dotację z gminy a więc instalacja wyniosła mnie nieco ponad 4500 PLN. Obliczałem wstępnie zwrot inwestycji. Nie zakładając wzrostu cen energii elektrycznej oraz gazu wyszło mi około 5 lat. Więc warto - tym bardziej że w lecie będę mogł dłużej posiedzieć pod prysznicem bez obaw że koszty lecą. Nawet do myjki cisnieniowej przewidziałem ujęcie ciepłej wody.
Dlaczego postawiłem na [url=klimaty]http://klimatyzacja24.blog.org.pl/ [/url] płaskie a nie próżniowe? Bo te drugie są za drogie.klimatyzatory Próżniowe u kolegi dawały max 60 stopni, po wymianie na płaskie temp wzrosła do ponad 85 stopni. W zimie lepiej prózniowe grzeją? No i co z tego jeżeli to co wyprodukują pochłaniają drogie w wymianach rury szklane które pękają niestety. Dlaczego producenci zachwalają jak to szybko można wymienić pojedynczą rurę? Bo pękają a taka jedna to 200PLN w plecy.

Zobacz profil autora http://klimatyzacja.forumotion.com

Sponsored content


Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach